O Nas

"Stwórca każąc człowiekowi jeść, aby mógł żyć,
za zachętę dał mu apetyt, a za nagrodę- przyjemność"
Anthelme Brillant- Savarin

Nie tworzymy dla własnej przyjemności. Nie tworzymy również i po to, by zaskakiwać jedynie dla samego zaskoczenia. Dobre restauracje, w naszym przekonaniu, są przestrzenią magiczną, przepełnioną ciekawymi smakami, aromatami, pomysłami, ale również i wyjątkową atmosferą pozwalającą wszystkim Gościom czuć się swobodnie.

Restauracje - niezależnie od tego, czy starają się urzekać tradycyjnymi smakami, czy też poszukują swojej indywidualności w nieograniczonych możliwościach kuchni fusion - muszą przede wszystkim uwodzić umiejętnością wydobycia finezji smaku. Wrocławska restauracja Splendino jest właśnie takim magicznym miejscem, które pozwoli Państwu uczestniczyć w tej wyjątkowej i niepowtarzalnej zarazem podróży.

Co decyduje o zjawiskowości tego miejsca?

Przede wszystkim wartości, które uczestniczą w codziennej pracy całego zespołu. Najważniejszą z nich są Goście - to oni są naszym najcenniejszym skarbem, dlatego My, gospodarze Splendido, czynimy wszystko by zachwycić, rozmiłować, uzależnić i zniewolić smakiem...

Geniusz szefa kuchni Michała Plewki jest inspirowany opiniami naszych gości i wspaniałymi podróżami po całym świecie. Nie boi się więc sięgania po nieszablonowe propozycje, które rozbudzają wyobraźnię i pozwalają choć na chwilę przenieść się w zupełnie inną rzeczywistość.

Nasza pasja widoczna w każdym szczególe.

Dbamy nie tylko o to, by w naszym menu znajdowały się najciekawsze i najbardziej intrygujące propozycje, a na stołach pojawiały się potrawy przygotowane z doskonale wyselekcjonowanych i pieczołowicie wybranych produktów. Dbamy również i o to, by sposób ich podania był dla naszych Gości prawdziwą, estetyczną przyjemnością.

Nasza fascynacja to również nieustanny zachwyt nad tym, co najpiękniejsze i tym, co najsmaczniejsze. Celem nadrzędnym jest zaspokojenie zmysłów naszych Gości, a liczne nagrody i wyróżnienia są konsekwencją ciężkiej pracy całej, zaangażowanej w realizację wspólnych celów kadry.

Uznana kuchnia

Docenieni zostaliśmy już przez kapitały licznych konkursów, organizowanych m.in. przez Wprost, Newsweek, Bussinesman Magazin. Uznały one Splendido za jedną z najlepszych restauracji w Polsce, zaś Puls Biznesu uznał, że jesteśmy bezapelacyjnie najlepsi w całym kraju. Jednak wszystkie zdobyte nagrody nie miałyby znaczenia, gdyby nie zadowolenie naszych gości. To ich satysfakcja, przyjemność, którą czerpią z rozkoszowania się smakami naszych potraw sprawia, że możemy cieszyć się codzienną pracą. Te pochwały cieszą, a my robimy naprawdę wiele, aby swą pozycję umacniać i gości zachwycać. Chcielibyśmy zachwycić także i Państwa.

Stworzyliśmy miejsce, które podbija serca i koi dusze. Miejsce magiczne, do którego chce się wracać, którego nie chce się opuszczać.
Miejsce, gdzie czas płynie w magicznym rytmie, a każda minuta przesiąknięta jest rozkoszą.
Miejsce, które jest rajem dla zmysłów.
Miejsce do którego zawsze się wraca.
Każdego dnia, otwierając drzwi restauracji Splendido, otwieramy także nasze serca...
W oczekiwaniu na miłych gości, wielce oddani
Beata i Jerzy Jankiewicz